Kategooriad

AM – kategooria

Mopeed on kaherattaline mootorsõiduk, mille valmistajakiirus ei ületa 45 km/h ja mille töömaht sisepõlemismootori korral ei ületa 50 kuupsentimeetrit.

A1 – kategooria

Mootorratas, mille mootori töömaht ei ületa 125 kuupsentimeetrit ja võimsus ei ületa 11 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,1 kilovatti kilogrammi kohta.

A2 – kategooria

Mootorratas, mille mootori võimsus ei ületa 35 kilovatti või mille võimsuse ja massi suhe ei ületa 0,2 kilovatti kilogrammi kohta ning mis ei ole ümber ehitatud sõidukist, mille võimsus on vähemalt kaks korda nii suur.

A – kategooria

Alates 24. eluaastast, vajalik B – kategooria juhiloa (mitte esmane) olemasolu.

B – kategooria

Sõiduauto registrimassiga kuni 3500 kg, kerghaagisega kuni 750 kg, 1+8 istekohta. Vanus juhiloa saamise ajaks 18 eluaastat.

BE – kategooria

Autorong, mis koosneb B-kategooria autost ning haagisest või poolhaagisest, kus haagise või poolhaagise lubatud täismass ei ületa 3500 kg.

BC1 – kategooria

B – kategooria sõiduauto + C1 – kategooria veoauto registrimassiga kuni 7500 kg.

C – kategooria

Piiramatu registrimassiga veoauto. Vanus juhiloa saamise ajaks vähemalt 21 eluaastat ja vajalik on B -, BC1 – või C1 – kategooria juhiloa (mitte esmane) olemasolu vähemalt 1 aasta.

D – kategooria

Vanus vähemalt 24 eluaastat ning juhiloa taotlejal peab omama B – kategooria juhiluba (mitte esmane) vähemalt
2 aastat.

T – kategooria

Liigendraamiga ratastraktor või juhitava tagasillaga liikurmasin haagisega või haagiseta ja muu ratastraktor või liikurmasin.

CE – kategooria

Veoauto + järelhaagis (autorong). Alates 21. eluaastast ning juhiloa taotleja peab omama C – kategooria juhiluba.

Tõstukijuhi koolitus

Liikuvat töövahendit võib kasutada isik, kes on saanud selle vahendi kasutamiseks nõutava väljaõppe.